Мартенската лудост бележи края за Дан Монсън, когато Аризона надви Лонг Бийч Стейт с 85-65
AP News | 2024-03-21 | 22:32:49

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (AP) — Аризона отбеляза 16 последователни точки за петминутен период в четвъртък, за да се оттегли за 85- 65 победа в първия кръг на турнира на NCAA и заличаване на треньорския мандат на Дан Монсън в Лонг Бийч Стейт.

Кайлън Босуел вкара 20 точки за втория поставен Диви котки (26-8), който направи 13 3 -pointers, записът на програмата за March Madness.

Това отбеляза края на 17-годишния период в Лонг Бийч Стейт за 62-годишния Монсън. Той научи миналата седмица, че няма да се върне през следващия сезон. Неговият отбор отговори, като неочаквано спечели Big West Tournament, за да изпрати програмата на March Madness за първи път от 2012 г.

Аризона изоставаше с един с 2:34 до края на първото полувреме. Няколко наказателни удара и тройка от Калеб Лав започнаха атаката на Дивите котки преди полувремето. Кешад Джонсън (13 точки) започна второто полувреме с удържане, тройка и забивка след али-уп от Лав, който завърши с 18 точки и 11 борби.

До момента, в който скокът приключи в 17:08 часа на второто полувреме, Аризона водеше с 50-35. Като се брои почивката на полувремето, 15-ият поставен Бийч изкара около 40 минути без кош.

Дивите котки ще играят с Невада или Дейтън във втория кръг на Западния регион.

Абубакар Траоре и Ей Дж. Джордж поведе Плажа (21-15) с по 14 точки.

След звъненето, Монсън сподели дълга прегръдка в средата на корта със своя приятел и протеже, треньора на Аризона Томи Лойд. Докато Монсън вървеше бавно към тунела, той изпрати три целувки на малката аплодисментна част в ъгъла, където течаха сълзи.

Мачът може да е бил микрокосмос от сезона на Лонг Бийч Стейт.

През първите 17 минути Бийч грабваше свободни топки, защитаваше ръба, правеше допълнително подаване. Доста липса на поглед от Ласина Траоре към Джордж доведе до layup, преднина от 28-24 и арена, пълна с вярващи.

След това нещата се разпаднаха и стана грозно – може би напомнящо на петте- серия от загуби, довела до всичко това.

Монсън взе две бързи тайм-аута, за да започне второто полувреме – през второто той нахлу на корта, разтърсвайки гарда Маркус Цохонис и всеки, който би го слушал след последния от дългия период на лоша защита.

С приключването на мача треньорът стоеше отстрани, с ръце на кръста. Нито той, нито неговите играчи имаха отговори за шампионите от редовния сезон на Pac-12, които прекараха няколко седмици по-рано този сезон, класирани под номер 1 в анкетата на AP.

Може би се чувствах малко по-добре от последния загубата дойде благодарение на Лойд, който започна, когато Монсън го нае като асистент, преди да напусне Гонзага преди четвърт век.

Те вечеряха заедно в Солт Лейк Сити по-рано тази седмица.

Монсън сега се прибира вкъщи. Лойд трябва да намери още няколко места за хранене в Солт Лейк.

БЕЗ ПОВТОРЕНИЕ

Аризона избегна втора поредна загуба в първия кръг като номер 2. Миналата година Принстън разстрои дивите котки в началото. Монсън прекара вечерята във вторник вечер, дразнейки Лойд колко е зает с инсталирането на престъплението в Принстън.